Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

TOSKANIA 4 DNI


Zapraszamy do słonecznej Toskanii, miejsca gdzie czas wolniej płynie wśród słynnych zabytków, tradycyjnych winnic i gajów oliwnych. Przespacerujemy się wąskimi, brukowanymi uliczkami Florencji, zachwycimy się pięknem renesansowych zabytków i kunsztem rzeźb, a wieczorem skusimy się na smakowanie włoskich specjałów w urokliwych lokalnych restauracjach.
 
Program:
 
Dzień 1:
Odprawa na lotnisku i przelot do Bolonii, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, następnie wybierzemy się na przejażdżkę segwaye’ami po urokliwej Florencji, podczas której zobaczymy liczne zabytki toskańskiej stolicy, obiadokolacja w restauracji, powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień 2:
Śniadanie, zwiedzanie renesansowej perły rozpoczniemy od kościół Santa Croce, gdzie spoczywają m.in. Michał Anioł, Galileusz czy Niccolò Machiavelli. Dalej przejdziemy na katedralny Plac Duomo z zachwycającą Katedrą Santa Maria del Fiore, której ogromna kopuła stała się rozpoznawalnym symbolem Florencji. Zobaczymy też Dzwonnicę Giotta z tarasem widokowym, która skrywa w sobie 12 dzwonów oraz Muzeum dell'Opera del Duomo, gdzie będzie można zobaczyć liczne rzeźby, m.in. Pietę Michała Anioła, płaskorzeźby, oryginał słynnych Drzwi Raju z Baptysterium, a także mnóstwo innych przedmiotów. W przerwie podczas zwiedzania proponujemy czas wolny, który można przeznaczyć na zakup pamiątek lub posiłek, podczas którego będziemy mieli możliwość spróbowania lokalnych potraw takich jak tradycyjna focaccia, zupa ribollita, czy klasyczny specjał tego regionu - frittata di carciofi (płatne indywidualnie wg zamówienia).Po południu udamy się do Bazyliki San Lorenzo zaprojektowanej przez Filippo Brunelleschiego oraz Michała Anioła oraz  Kaplicy Medyceuszy, w której znajduje się mauzoleum rodzinne Medyceuszy. Dalej przejdziemy na Piazza della Signoria, którego największą ozdobą jest Pałac Vecchio z wieloma bogato zdobionymi salami, rzeźba Herkules i Kasus. Następnie udamy się w kierunku Loggia dei Lanzi – dawnego miejsca spotkań i przejdziemy obok Galerii Uffizi – jednego z najstarszych muzeów w Europie. Dalej udamy się do wyjątkowego Mostu Złotników, który przez poprowadzony korytarz Vasariego łączy Pałac Vecchio z Pałacem Pitti - największym kompleksem muzealnym we Florencji z pięknym Ogrodem Boboli.
 
W czasie zwiedzania proponujemy czas wolny, który będzie można indywidualnie przeznaczyć na wizytę w lokalnej tawernie, zakupy pamiątek lub odwiedzenie Piazzale Michelangelo, czyli  najlepszego i najpopularniejszego punktu widokowego w mieście z zachwycającym widokiem na Florencję.

Obiadokolacja w restauracji, powrót do hotelu, czas wolny na wypoczynek, korzystanie z lokalnych atrakcji lub lekcja gotowania z profesjonalnym włoskim kucharzem, podczas której zdradzi tajniki przyrządzania włoskiego makaronu lub pizzy
 
Dzień 3:
Śniadanie, czas wolny na odpoczynek lub korzystanie takich lokalnych atrakcji jak spacer ogrodami Bardini – historyczne ogrody, które zachwycają piękną roślinnością, fontannami i strumykami oraz licznymi rzeźbami (ok. 8 euro/os) lub wyjście do Piscina Comunale Costoli, Bellariva, czy Nannini -  jednego z trzech basenów odkrytych, gdzie w słońcu Florencji można opalać się oraz pływać.
Popołudniu pojedziemy do Brolio, w którym mieści  się winnica oraz gaj oliwny Barone Ricasoli – nazwanego na cześć dawnego premiera Toskanii. Na miejscu czeka nas najpierw wycieczka po winnicy, gdzie poznamy podstawy kultywacji winogron, jakie typy gleb są odpowiednie do ich hodowania oraz w jakim stadium dojrzewania rozpoczyna się proces tworzenia wina. Odwiedzimy również gaj oliwny, w którym zostaniemy wprowadzeni w świat oliwy z oliwek extra vergin, fundamentu toskańskiej kuchni. Następnie przejdziemy do jedynego w swoim rodzaju miejsca, gdzie leżakują beczki z fermentującym oraz ze starzejącym się winem. Poznamy pełen proces produkcji od winogrona do wina. Będziemy mieć również możliwość spróbowania powstających w Brolio win, otoczeni winoroślami i krzewami oliwnymi. Chętni mogą również odwiedzić ogrody Zamku Brolio oraz prywatną kaplicę rodziny Ricasoli.
 
Obiadokolacja w restauracji, powrót do hotelu, czas wolny na wypoczynek, korzystanie z lokalnych atrakcji lub wspólne wyjście do Volume będącego zarówno muzeum, biblioteką i kawiarnią, w którym można posłuchać muzyki na żywo, zaczytać się w książce i rozsmakować w aromatycznej włoskiej kawie. Powrót do hotelu, nocleg.  
 
Dzień 4:
Śniadanie, wymeldowanie, następnie pojedziemy do Bolonii, której zwiedzanie rozpoczniemy od zachwycającego Piazza Maggiore z przepiękną fontanną Neptuna, a także zobaczymy Bazylikę San Petronio ze słynnym zegarem słonecznym oraz Palazzo Comunale z pomnikiem papieża Grzegorza XIII. Następnie zobaczymy Dwie Wieże - Torre degli Asinelli oraz Torre della Garisenda, które są pozostałością po blisko 200 wieżach będących kiedyś symbolem Bolonii. Dla chętnych możliwe będzie wejście na najwyższą z wież i podziwianie przepięknego widoku na miasto i okolice. Po krótkiej przerwie na posiłek lub zakup pamiątek przejdziemy na Piazza Santo Stefano, gdzie znajduje się Bazylika zwana Sette Chiese (Siedem Kościołów), w skład której obecnie wchodzą już tylko cztery bardzo interesujące obiekty z różnych epok.
 
Transfer na lotnisko, przelot do Polski.