Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

RZYM - WENECJA - BOLONIA 5 DNI


Rzym to miasto do którego przez całe wieki prowadziły wszystkie drogi i z pewnością miasto, do którego prędzej czy później musi poprowadzić droga każdego odkrywcy. Niemal każda ulica czy zaułek starego Rzymu przemawia do nas historią – architektoniczne dzieła powstawały tu na przestrzeni setek wieków – od republiki, aż do czasów współczesnych były starannie tworzone przez największych artystów historii. Dziś Rzym to nowoczesne, tętniące życiem, niezasypiające miasto. Zachwyćcie się także cudowną Wenecją z pokładu romantycznej gondoli oraz zajrzyjcie do czarującej Bolonii, a podróż ta, na pewno na długo pozostanie w Państwa pamięci.
 
Program:
 
Dzień 1:
Odprawa na lotnisku i przelot do Rzymu – stolicy Włoch. Zakwaterowanie, czas wolny na posiłek lub korzystanie z lokalnych atrakcji w zależności od godzin przylotu, nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Zwiedzanie najsłynniejszych miejsc Wiecznego Miasta rozpoczniemy od Piazza del Popolo, którego wyróżnia egipski obelisk, następnie udamy się do Schodów Hiszpańskich – jednych z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie oraz przejdziemy do Piazza Navona z zachwycającą fontanną Czterech Rzek. Kolejnym punktem wartym zobaczenia jest Fontanna di Trevi – której piękno było tłem do wielu filmów czy sesji zdjęciowych. Następnie czas wolny na odpoczynek lub lunch podczas, którego będziemy mieli niepowtarzalną możliwość smakowania specjałów kuchni rzymskiej, wyśmienitej włoskiej kawy oraz lokalnych win, Campari, Grappy, Martini czy Amaretto (płatne indywidualnie wg zamówienia).
Po południu zobaczymy Panteon – najlepiej zachowaną pamiątkę po czasach starożytnych. Włoskimi uliczkami przespacerujemy się na Kapitol – najważniejsze z siedmiu wzgórz Rzymu, które w czasach antycznych było głównym miejscem kultu, następnie skierujemy się w stronę Forum Romanum – antycznego Centrum spotkań rzymian. Zwieńczeniem zwiedzania będzie Colosseum – które niegdyś dostarczało rozrywki miejscowej ludności, a dziś niezwykły symbol miasta oraz pobliski Łuk Konstantyna Wielkiego – wybudowany dla uhonorowania dziesięciolecia sprawowania władzy przez cesarza Konstantyna.
 
Ponadto Rzym oferuje szeroki wybór ciekawych atrakcji dodatkowych:
- Ogród Zoologiczny Bioparco – działające już ponad sto lat zoo można zwiedzać spacerkiem lub z pokładu kolejki 
- Muzeum Leonardo da Vinci z rekonstrukcjami niezwykłych maszyn i pojazdów latających autorstwa renesansowego mistrza 
- Time Elevator Experience Roma to ekscytująca podróż, która dzięki technologii cyfrowo-mechanicznej i stereoskopowej, pozwala cofnąć się w czasie i dowiedzieć się więcej o historii, nauce, sztuce i zwyczajach Rzymu 
 
Powrót do hotelu, czas wolny, który można przeznaczyć na posiłek, wypoczynek lub korzystanie z lokalnych atrakcji, nocleg.
 
Wieczorem proponujemy słynne włoskie rozrywki, które świetnie oddają ducha miasta:
- Centrale Ristotheatre – wyśmienita włoska kolacja serwowana w towarzystwie występów teatralnych, koncertów jazzowych lub przedstawień kabaretowych
-  rejs Wine Bar Night po Tybrze, podczas którego będziemy mieć  niepowtarzalną okazję zachwycać się panoramą Rzymu przy lampce wybornego włoskiego wina. Rejs umili muzyka na żywo oraz przekąski w postaci włoskich serów i wędlin 
 
Dzień 3:
Śniadanie, wymeldowanie z hotelu. Kolejny dzień zaczniemy od zwiedzania Watykanu – najmniejszego Państwa świata. Zobaczymy Plac i Bazylika Św. Piotra – najważniejsze miejsce dla wszystkich katolików, Grób Jana Pawła II – papieża Polaka, następnie przejdziemy do Ogrodów Watykańskich z roślinnością ze wszystkich kontynentów, tarasami widokowymi, licznymi kapliczkami i grotami. Kolejnym punktem zwiedzania będą Muzea Watykańskie z wspaniałą kolekcją dzieł sztuki  m.in. Michała Anioła, Rafaela czy  Caravaggio, następnie Kaplica Sykstyńska – gdzie podczas konklawe wybierany jest następca Św. Piotra. Po opuszczeniu Watykanu skierujemy się w stronę Mostu i Zamku św. Anioła – nazwanego tak, aby upamiętnić ukazanie się cherubina na znak końca epidemii. Później udamy się do urokliwej dzielnicy Trastevere zwanejnajstarszej części Rzymu, pełnej brukowanych, wąskich uliczek i starych domostw porośniętych bluszczem. Tu proponujemy czas wolny na spacer lub posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania włoskich potraw, takich jak słynne pizze, makarony, cannelloni czy focaccia (płatne indywidualnie wg zamówienia).
W godzinach popołudniowych przejazd do Bolonii.  Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, który można przeznaczyć na posiłek, wypoczynek lub korzystanie z lokalnych atrakcji, nocleg.
 
Dzień 4:
Śniadanie, przejazd do Wenecji – miasta zakochanych. Zwiedzanie rozpoczniemy od zobaczenia jednego z najpiękniejszych pałaców w Wenecji - Ca d’Oro i słynnego Mostu Rialto, kolejnie tramwajem wodnym popłyniemy  kanałem Grande Canale do Placu Św. Marka - uznanego przez Napoleona za najpiękniejszy salon Europy. Następnie zobaczymy: Bazylikę św. Marka - świątynię poświęconą patronowi Wenecji, z unikatowymi mozaikami oraz Pala d’Oro – Złotym Ołtarzem, będącym absolutnym arcydziełem bizantyjskiej sztuki jubilerskiej, Pałac Dożów, stanowiący arcydzieło weneckiego gotyku, Legendarny Most Westchnień, łączący dawne więzienie z Pałacem Dożów, oraz Bazylikę Santa Maria Gloriosa dei Frari – jeden z najwspanialszych gotyckich obiektów sakralnych w Wenecji. Czas wolny na samodzielne podziwianie piękna wodnego miasta, zakup pamiątek, skosztowanie lokalnej kuchni.
 
Powrót do hotelu w Bolonii, czas wolny na posiłek lub wypoczynek, nocleg.
 
Dzień 5:
 Śniadanie, wymeldowanie z hotelu, spacer po Bolonii zaczniemy od zachwycającego Piazza Maggiore (Rynek Główny) z przepiękną fontanną Neptuna, zobaczymy także Bazylikę San Petronio ze słynnym zegarem słonecznym oraz Palazzo Comunale z pomnikiem papieża Grzegorza XIII. Następnie obejrzymy Dwie Wieże - Torre degli Asinelli oraz Torre della Garisenda, które są pozostałością po blisko 200 wieżach będących kiedyś symbolem Bolonii. Dla chętnych możliwe będzie wejście na najwyższą z wież i podziwianie przepięknego widoku na miasto i okolice. Po krótkiej przerwie na posiłek lub zakup pamiątek przejdziemy na Piazza Santo Stefano, gdzie znajduje się Bazylika zwana Sette Chiese (Siedem Kościołów), w skład której obecnie wchodzą już tylko cztery bardzo interesujące obiekty z różnych epok.
 
Transfer na lotnisko, przelot do Polski.