Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

Rzym 4 dni


RZYM - miasto do którego przez całe wieki prowadziły wszystkie drogi i z pewnością miasto, do którego prędzej czy później musi poprowadzić droga każdego odkrywcy. Niemal każda ulica czy zaułek starego Rzymu przemawia do nas historią – architektoniczne dzieła powstawały tu na przestrzeni setek wieków – od republiki, aż do czasów współczesnych były starannie tworzone przez największych artystów historii. Dziś Rzym to nowoczesne, tętniące życiem, niezasypiające miasto. Współczesność miesza się tu z tradycją i historią w niespotykanych gdzie indziej proporcjach. Zwiedzanie Rzymu to niezapomniana przygoda - ponoć jedno życie człowieka nie wystarczy, by poznać włoską stolicę w całości.

Program ramowy:
 
Dzień 1 :
Odprawa na lotnisku i przelot do Rzymu – stolicy Włoch. Zakwaterowanie, zwiedzanie najsłynniejszych miejsc Wiecznego Miasta rozpoczniemy od Piazza del Popolo, którego wyróżnia egipski obelisk, następnie przejdziemy do Schodów Hiszpańskich – jednych z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie, kolejnie przejdziemy  do  Piazza Navona z zachwycającą fontanną Czterech Rzek. Kolejnym punktem wartym zobaczenia jest Fontanna di Trevi – której piękno było tłem do wielu filmów czy sesji zdjęciowych oraz Panteon – najlepiej zachowaną pamiątkę po czasach starożytnych. Włoskimi uliczkami przespacerujemy się na Kapitol – najważniejsze z siedmiu wzgórz Rzymu, które w czasach antycznych było głównym miejscem kultu, następnie skierujemy się w stronę Forum Romanum – antycznego Centrum  spotkań rzymian. Zwieńczeniem zwiedzania będzie Colosseum – które niegdyś dostarczało rozrywki miejscowej ludności, a dziś niezwykły symbol miasta oraz pobliski Łuk Konstantyna Wielkiego – wybudowany dla uhonorowania dziesięciolecia sprawowania władzy przez cesarza Konstantyna
 
W przerwach podczas zwiedzania proponujemy czas wolny na posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania włoskich potraw, takich jak słynne pizze, makarony, cannelloni czy focaccia (płatne indywidualnie wg zamówienia).
 
Powrót do hotelu, czas wolny, który można przeznaczyć na posiłek, wypoczynek  lub  rejs Wine Bar Night po Tybrze, podczas którego będziemy mieć niepowtarzalną okazję zachwycać się panoramą Rzymu przy lampce wybornego włoskiego wina. Rejs umili muzyka na żywo oraz przekąski w postaci włoskich serów i wędlin 
 
Dzień 2:
Śniadanie, kolejny dzień zaczniemy od Watykanu – najmniejszego Państwa Świata. Zobaczymy Plac i Bazylikę Św. Piotra – najważniejsze miejsce dla wszystkich katolików, Grób Jana Pawła II – papieża Polaka, następnie przejdziemy do Ogrodów Watykańskich z roślinnością ze wszystkich kontynentów, tarasami widokowymi, licznymi kapliczkami i grotami. Kolejnym punktem zwiedzania będą Muzea Watykańskie z wspaniałą kolekcją dzieł sztuki  m.in. Michała Anioła, Rafaela czy  Caravaggio, następnie Kaplica Sykstyńska – gdzie podczas konklawe wybierany jest następca Św. Piotra. Po opuszczeniu Watykanu skierujemy się w kierunku Mostu i Zamku św. Anioła – nazwanym tak, aby upamiętnić ukazanie się cherubina na znak końca epidemii. Później udamy się do urokliwej dzielnicy Trastevere – najstarszej części Rzymu, pełnej brukowanych, wąskich uliczek i starych domostw porośniętych bluszczem. Kolejnie udamy się na jedyną w Rzymie Wyspę Tyberyjską – z Bazyliką Św. Bartłomieja,  gdzie złożone są relikwie męczenników, m.in. Św. Wojciecha. Końcowym punktem programu będzie Bocca Della Verita – Usta Prawdy – będące wyrocznią prawdomówności
 
Opcjonalnie dla chętnych proponujemy wizytę w interaktywnym Muzeum Time Elevator Experience Roma, które dzięki technologii cyfrowo-mechanicznej i stereoskopowej, pozwala cofnąć się w czasie i dowiedzieć się więcej o historii, nauce, sztuce i zwyczajach Rzymu  lub wizytę w  Muzeum Leonardo da Vinci z rekonstrukcjami niezwykłych maszyn i pojazdów latających autorstwa renesansowego mistrza 
 
Powrót do hotelu, czas wolny, który można przeznaczyć na posiłek, wypoczynek lub Spektakl w Teatro dell' Opera lub w Teatrze Narodowym  lub wspólna integracja w popularnej restauracji  Centrale Ristotheatre  serwującej wyśmienitą włoską kolację w towarzystwie występów teatralnych, koncertów jazzowych lub przedstawień kabaretowych Powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień 3:
Proponujemy jako dzień wolny, który można przeznaczyć na zakupy w znanych butikach słynnych włoskich projektantów, takich jak Armani, czy Valentino, korzystanie z lokalnych atrakcji lub udział w wycieczce fakultatywnej:
 
- Ostia – po przyjeździe do nadmorskiej miejscowości zobaczymy ruiny starożytnej Ostii z forum, bazyliką, spichrzami oraz domami mieszkalnymi, następnie zwiedzimy łaźnie cesarskie oraz termy Neptuna z zachowanymi do dzisiaj mozaikami. Następnie zobaczymy zamek papieża Juliusza II oraz port Tajana. 
 
- Nemi i Castel Gandolfo -  najpierw pojedziemy do Nemi, które słynie z mikroklimatu, dzięki któremu uprawia się tam cały rok poziomki. Będziemy mogli zakupić likier z poziomek , ciastka z kremem i poziomkami oraz wszelakie dzikie owoce lasu. Następnie udamy się do Castel Gandolfo -malowniczego miasteczka leżącego na kraterze wygasłego wulkanu Lacjum i słynnego z letniej rezydencji papieskiej. Poza okazałym budynkiem zobaczymy również ogrody papieskie, które swoją powierzchnią przekraczają obszar Watykanu oraz kościół św. Tomasza –barkową świątynię projektu Berniniego. 
 
- Tivoli - wyjątkowe miejsce z kompleksem pałacowo-parkowym, który od XVI wieku do dziś jest źródłem inspiracji dla wybitnych architektów. Budynek Willi d’Estate położony jest na wzniesieniu, obok znajduje się grająca fontanna, a przed nią taras na skarpie, z której rozpościera się widok na najbardziej spektakularną część ogrodów, pociętych licznymi alejkami z fontannami i elegancko przystrzyżonymi żywopłotami.
 
- Neapol i Pompeje -  Naszą wizytę w Neapolu rozpoczniemy od spaceru gwarną ulicą Toledo do Galerii Umberto I. Zobaczymy Castel Nuovo – symbol Neapolu, Teatr St. Carlo i dojdziemy do ogromnego Piazza Plebiscito oraz Pałacu Królewskiego dynastii Burbonów. Kolejnym punktem będzie Castel dell’Ovo – średniowieczny zamek nad brzegiem morza oraz spacer mariną. Podczas czasu wolego proponujemy spróbować neapolitańskiej pizzy. Następnie udamy się do Pompei, które w 79 roku n.e. zostało doszczętnie zniszczone po wybuchu Wezuwiusza. Zwiedzanie zaczniemy od doskonale zachowanej Bramy Morskiej, Forum i Świątyni Jowisza, następnie zobaczymy m.in. Dom Fauna, Bazylikę, Świątynię Apollina, Termy, Teatr Wielki, Amfiteatr. 
 
Dzień 4 :
Śniadanie, Wymeldowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.