Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

NEAPOL 4 DNI


Kampania to malowniczy region w południowych Włoszech, gdzie śródziemnomorskie krajobrazy, przyjazny klimat, wspaniale zabytki i czarujące widoki powodują, że każdy znajduje coś dla siebie. Neapol – stolica regionu zapada w pamięć jako miasto światowej klasy zabytków, gdzie życie tętni przez całą dobę, a Pompeje i Wezuwiusz pozwalają przenieść się w miejsce, gdzie czas zatrzymał się wieki temu. 


Program:

Dzień 1  
Odprawa na lotnisku i przelot do Neapolu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny na wypoczynek lub wspólna integracja w popularnej restauracji serwującej wyśmienitą włoską kolację (płatne indywidualnie wg zamówienia). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 2 
Śniadanie w hotelu. Rejs na Capri – jedną z najchętniej odwiedzanych włoskich wysp. Górzysty teren, urokliwe kręte uliczki, barwne, kwitnące ogrody oraz liczne trasy wycieczkowe sprawiają, że nie trudno się zakochać w tym miejscu. Podczas spaceru przerwa na lunch. Po krótkim spacerze proponujemy czas wolny na wypoczynek, relaks, korzystanie z lokalnych atrakcji lub posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania włoskich potraw, takich jak słynne pizze, makarony, cannelloni czy focaccia (płatne indywidualnie wg zamówienia).

Uroczysta kolacja w restauracji z muzyką na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie, następnie udamy się do Pompei, które w 79 roku n.e. zostało doszczętnie zniszczone po wybuchu Wezuwiusza. Zwiedzanie zaczniemy od doskonale zachowanej Bramy Morskiej, Forum i Świątyni Jowisza, następnie zobaczymy m.in. Dom Fauna, Bazylikę, Świątynię Apollina, Termy, Teatr Wielki, Amfiteatr. Przerwa na lunch. Kolejnym punktem będzie nadal aktywny wulkan Wezuwiusz, z którego krateru podziwiać będziemy piękną panoramę włoskiego wybrzeża. 

Kolacja, powrót do hotelu. Czas wolny, który można przeznaczyć na wypoczynek lub wspólne odkrywanie nocnych atrakcji Neapolu. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie, wymeldowanie z hotelu, w zależności od godzin wylotu możliwy spacer po Neapolu, który zaczniemy od Katedry św. Januarego, słynącej z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną oraz przepięknej renesansowej krypty, następnie zobaczymy San Lorenzo z podziemnym szlakiem Neapolis - siecią podziemnych chodników wydrążonych w tufie, materiale wykorzystanym przy budowie miasta. Przerwa na lunch. Kolejnym punktem będzie barokowy Kościół Santa Chiara i oryginalny jezuicki kościół Chiesa del Gesù przy placu Gesù Nuovo z uroczymi kapliczkami. Dalej przespacerujemy się na Piazza Municipio obok Castel Nuovo – symbolu miasta, w którego holu zaplanowano niegdyś słynny zamach na króla Ferdynanda I – syna Alfonsa V. Na koniec wartą zobaczenia będzie Galeria Umberto I, gdzie mieszczą się sklepy, kawiarnie, butiki i siedziby różnych firm. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski