Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

MADRYT 5 DNI


Madryt – stolica Hiszpanii to jedno z najbardziej interesujących miast na Starym Kontynencie. Jego pasjonujące historia, potęga wspaniałych budowli oraz liczne atrakcje sprawiają, że każdego roku przybywają tu rzesze przyjezdnych z całego świata. W Madrycie dzień należy do miłośników zwiedzania, a noc do amatorów dobrej zabawy i hiszpańskiej kuchni. Uliczny gwar i tłok harmonizują z tradycją, a religią jest piłka nożna. Bogactwo tradycyjnych hiszpańskich rozrywek, takich jak niezapomniany spektakl flamenco, liczne dyskoteki i festiwale sprawiają, że w Madrycie nikt się nie nudzi.
Program:
Dzień 1:
Odprawa na lotnisku i przelot do Madrytu. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, Spacer po Gran Via – głównej ulicy miasta, turystycznym centrum i architektonicznej wizytówce miasta, czas wolny na wypoczynek, posiłek lub praktyczną lekcję języka hiszpańskiego, nocleg.
 
 Dzień 2:
Śniadanie, zwiedzanie Madrytu rozpoczniemy od Caixa Forum - jednego z najbardziej zadziwiających budynków w mieście. Następnie udamy się do Muzeum Prado – jednego z największych muzeów świata, z wybitną kolekcją wielu znanych artystów takich jak Goya, Velazquez, El Greco czy Rubens. Następnie proponujemy przerwę na zakup pamiątek lub posiłek podczas którego będzie możliwość spróbowania hiszpańskich potraw, takich jak słynne tapas, paella, churros czy gaspacho (płatne indywidualnie wg zamówienia). Później przespacerujemy się malowniczymi alejkami Parku del Buen Retiro, przepełnionego imponującymi zabytkami, takimi jak: Dom Rybaka, czy Pomnik Konny Alfonsa XII oraz wspaniałymi okazami roślin: magnolie, azalie, sekwoje oraz Drzewo Montezumy uważane za najstarsze drzewo w całej Hiszpanii. Zobaczymy także Peurta de Alcala - potężną budowlę z granitu, będącą niegdyś wschodnią bramą miasta. Na koniec udamy się do Świątyni Debod – egipskiej budowli położonej na najwyższym szczycie Madrytu, skąd rozciąga się przepiękny widok na zabytkowe centrum miasta. Powrót do hotelu, czas wolny, który można przeznaczyć na korzystanie z lokalnych atrakcji, nocleg.
 
Dzień 3:
Po śniadaniu będziemy kontynuować zwiedzanie Madrytu, zobaczymy  Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa oraz jego bohaterami - Don Kichotem i Sancho Pansa oraz Puerta del Sol będący najważniejszym placem Madrytu i uważany za centrum miasta oraz całej Hiszpanii. Przespacerujemy się także tętniącym życiem sercem miasta - Plaza Mayor. W przerwie podczas zwiedzania proponujemy czas wolny na zakup pamiątek lub niewielkich przekąsek – tapas.
 
Następnie zwiedzimy najstarszą część miasta z Kościołem św. Izydora – patrona miasta, Bazyliką św. Franciszka, w której znajduje się fresk Goi oraz Pałacem Królewskim, będącym oficjalną rezydencją króla Hiszpanii wraz ze wspaniałymi ogrodami. Zobaczymy także Katedrę Almudena – jedyną katedrę w Madrycie zbudowaną w stylu neoklasycznym i będącą miejscem ślubu obecnego następcy tronu Hiszpanii. Powrót do hotelu, czas wolny, który można przeznaczyć relaks lub wizytę w lokalnej restauracji lub tawernie, nocleg.
 
Dzień 4:
Proponujemy jako dzień wolny, który można przeznaczyć na zakupy w znanych butikach, lokalne atrakcje lub udział w wycieczce fakultatywnej: 
Toledo - zapraszamy do dawnej stolicy Hiszpanii, urokliwego miasteczka będącego jednocześnie ośrodkiem pielgrzymkowym i turystycznym. Wśród największych atrakcji miasta zobaczymy m.in wspaniałą Katedrę, klasztor cysterski Santo Domingo de Silos z XI wieku, gdzie pochowany jest słynny El Greco, twierdzę Alcazar z XI wieku. Spacerując po mieście będziemy mogli podziwiać pozostałości po dawnych rzymskich i średniowiecznych budowlach
Monasteiro de Escorial, imponujący zespół klasztorny wpisany na listę UNESCO, będący doskonałym przykładem budowli symbolizującej Złoty Wiek Hiszpanii. Na terenie ogromnego kompleksu zobaczymy nie tylko sam budynek klasztorny, ale też bibliotekę z bezcennymi rękopisami, panteon, gdzie zostali pochowanie niemal wszyscy monarchowie z ich rodzinami, apartamenty królewskie, bazylikę oraz ogrody
Aranjues – miejsce docelowe weekendach wyjazdów mieszkańców Madrytu, gdzie zwiedzimy Pałac Królewski, którego wnętrza kryją znakomite pomieszczenia m.in. Salę Tronową, Salę Porcelanową, a także Komnatę ozdobioną pond 200 małymi obrazkami wykonanymi z papieru ryżowego. Po zwiedzaniu odpoczniemy w jednym ze znakomitych ogrodów – Porterre, Ogrodzie na Wyspie lub w Ogrodzie Książęcym z zabytkowymi budowlami 
 
Dzień 5:
Śniadanie, wymeldowanie z hotelu, czas wolny na korzystanie z lokalnych atrakcji w zależności od godzin wylotu, który można przeznaczyć na odwiedzenie Stadionu Bernabeu – gratka dla fanów Real Madryt lub Zoo i akwarium - ogród zoologiczny, akwarium, delfinarium, mała farma, ptaszarnia oraz tajemnicza natura.
Transfer na lotnisko, przelot do Polski.