Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

LWÓW 3 DNI


Lwów jako dawna część Polski, jest pięknym przykładem architektury i sztuki okresu, w którym nasz kraj był połączony z Ukrainą. Odwiedzimy Jego najbardziej charakterystyczne miejsca i spróbujemy typowych dla tego regionu potraw, które przeniosą nas do świata ukraińskich legend i kozackich tańców z nad Dniepru. 
Program:

Dzień 1:
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Żółkwi miasta nazwanego od nazwiska Stanisława Żółkiewskiego – prawej ręki Jana Zamojskiego, w której zobaczymy takie zabytki miasta jak: ruiny zamku, drewniane kościoły czy klasztor Dominikanów. Następnie przejedziemy do Lwowa, tu proponujemy czas wolny na posiłek, podczas którego będzie można spróbować takich ukraińskich potraw jak pielmieni, czy kołduny (płatne indywidualnie wg zamówienia) lub odpoczynek. Zwiedzanie najbardziej polskiego miasta na Ukrainie rozpoczniemy od Kościoła Św. Elżbiety, nazywany największą i zarazem najpiękniejszą świątynią lwowskiej ery nowożytnej. Zobaczymy również mury Politechniki Lwowskiej – drugiej polskiej politechniki w historii. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Archikatedralny sobór Św. Jura - trzynawowa świątynia w stylu rokoko wybudowana z fundacji biskupa ordynariusza greckokatolickiej diecezji lwowskiej Atanazego Szeptyckiego. Ze świątyni przejdziemy do Kasyna Szlacheckiego – barokowego Domu Uczonych, w którym obecnie odbywają się różne bale i uroczystości, kręcono w nim również sceny do radzieckiej wersji „Trzech Muszkieterów”. Na koniec przespacerujemy się Aleją Swobody, będącą jedną z głównych promenad Lwowa.
 
Przejazd do hotelu w miejscowości Zolochiv, zakwaterowanie, czas wolny na posiłek w hotelowej restauracji (płatne indywidualnie wg zamówienia), odpoczynek lub korzystanie z lokalnych atrakcji, jak zobaczenie Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, znajdującego się w centrum miasta, powrót do hotelu nocleg.
 
Dzień 2:
Śniadanie, tego dnia odwiedzimy Olesko, gdzie zachwyci nas wznoszący się na wzgórzu wśród mokradeł, zamek będący dawną własnością rodów Sobieskich i Rzewuskich, a dziś znajdziemy w nim liczne obrazy. Następnie udamy się do miejscowości Podhorce, gdzie zwiedzimy Zamek Koniecpolskich wybudowany dla hetmana Stanisława Koniecpolskiego, zobaczymy również
ogrody pałacowe oraz drewnianą Cerkiew pw. Michałą Archanioła. Na koniec wejdziemy do Kościoła Św. Józefa fundacji Wacława Rzewuskiego, w który zachowały się dawne polichromie oraz część wyposażenia. Ostatnim tego dnia punktem zwiedzania będzie Poczajów, gdzie zobaczymy majestatyczną Ławrę Poczajowską,  będącą jednym z największych miejsc kultu w tej części Ukrainy.
 
Powrót do hotelu, czas wolny, który można przeznaczyć na posiłek oraz spróbowanie piwa z browaru Roberta Domsa, znajdującego się na obrzeżach Lwowa, odpoczynek lub spacer po Zolochivi i odwiedziny w miejscowym zamku, powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień 3:
Śniadanie, wymeldowanie z hotelu, przejazd Lwowa ciąg dalszy zwiedzania zaczniemy od Zamku Wysokiego z Kopcem Unii Lubelskiej – zamek podczas odbudowy miasta po oblężeniach został cząstkowo rozebrany, z powodu braku materiałów budowlanych. Następnie przejdziemy na Stary
Rynek, gdzie poznamy kolejne historie dotyczące miasta oraz odwiedzimy Cerkiew Wołoską. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Apteka Muzeum, która pełni również funkcję apteki, wewnątrz zobaczymy liczne narzędzia do wyrobu lekarstw, dawne wyposażenie aptek oraz stare dokumenty. Tu proponujemy czas wolny, który można przeznaczyć na posiłek (płatne indywidualnie wg zamówienia), odpoczynek lub kupno ostatnich pamiątek. Na koniec wejdziemy do Katedry Ormiańskiej, ufundowana miastu przez ormian, będąca jednym z najstarszych i najcenniejszych zabytków Lwowa.
 
Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.