Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

COSTA DEL SOL 4 DNI


Bliskość gór i morza oraz bogactwo kulturowe, to tylko kilka z licznych zalet Costa del Sol. Wszystkie orientalne smaki, którymi dziś nas raczy hiszpańska kuchnia pochodzą właśnie stąd, a do tego słoneczne plaże i radośnie nastawieni do życia mieszkańcy pozwalają poczuć się na Słonecznym Wybrzeżu jak w raju sangrią płynącym.
 
Program:
 
1 dzień: 
Odprawa na lotnisku i przelot do Malagi, będącej drugim co do wielkości miastem Andaluzji. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny na plażowanie, odpoczynek, spacer ujściem rzeki Guadalhorce lub korzystanie z lokalnych atrakcji, nocleg.
 
2 dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Malagi, będącej rodzinnym miastem Pablo Picasso rozpoczniemy od odwiedzin  w Muzeum Picassa, obiektu w którym zobaczymy dzieła przekazane przez rodzinę artysty, z którego przespacerujemy się do Katedry Wcielenia, będącej pięknym renesansowym budynkiem i głównym kościołem miasta. Podczas zwiedzania zrobimy sobie przerwę na zakup pamiątek lub wizytę w lokalnej restauracji i spróbowanie typowych dla miasta dań jak małże malagijskie lub sałatka z dorszem i pomarańczami (płatne indywidualnie wg zamówienia). Będąc w Maladze nie możemy nie zobaczyć Teatru Rzymskiego, który zachował się od czasów Augustyna I oraz kompleksu Alcazaba – wybudowanego przez muzułmanów, w którym przyjrzymy się Zamkowi Gibralfaro, a z ruin zamku naszym oczom ukaże się panorama całego miasta oraz widok na Cieśninę Gibraltarską.
 
W czasie wolnym proponujemy fakultatywnie skorzystać z ciekawych atrakcji dodatkowych:
- Centre Pompidou – francuskie muzeum sztuki nowoczesnej, które ma swoją filię w Maladze będące sporym wyróżnieniem dla miasta i ukazującym jego ogromny rozwój kulturowy, odwiedziny w Pompidou pozostawiają wiele emocji i na pewno są intrygujące
- Sea Life Benalmádena – znajdujące się w miejscowości niewiele oddalonej od Malagi akwarium miejskie zachęca do odwiedzin nie tylko swoim malowniczym położeniem w marinie miasteczka Benalmadena, ale również takimi okazami morskich zwierząt jak rekiny, żółwie, meduzy, czy rozgwiazdy
- Parque del Oeste – czyli Park Wschodni to miejsce, które znajduje się pomiędzy galerią sztuki a parkiem z dodatkiem mini zoo,  znajduje się w nim wszystko tym samym pozwalającą w nim znaleźć każdemu coś dla siebie
 
Przejazd do hotelu, czas wolny na odpoczynek lub wizytę w Tivoli World, będącego największym parkiem rozrywki w południowej Hiszpanii, który przyciąga wielu zwiedzających i pozwala spędzić upalne wieczory w otoczeniu wodnych atrakcji , powrót do hotelu, nocleg.
 

3 dzień:

Śniadanie, czas wolny, który można na spacer i zakupy w butikach, plażowanie, lokalne atrakcje lub wziąć udział w wybranej wycieczce fakultatywnej:
 
- Sevilla – po przejeździe do stolicy Andaluzji udamy się do słynnego pałacu Alcazar, który w pełni pokazuje arabskie wpływy na to miasto, następnie zwiedzimy Katedrę Najświętszej Marii Panny, będącą największą w stylu gotyckim katedrą na świecie, na koniec przespacerujemy się Placem Hiszpańskim, który zachwyca o każdej porze dnia i nocy i był planem filmowym dla takich filmów jak „Dyktator” czy „Gwiezdne wojny – Mroczne widmo”
 
- Granada – podczas zwiedzania miasta leżącego na skraju gór i wybrzeża zobaczymy zespół pałacowy Alhambra dawniej będący twierdzą mauretańskich kalifów i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, następnie odwiedzimy Katedrę Santa Maria de la Encarnacion, w której zakrystii znajduje się muzeum z dewocjonaliami oraz królewskimi ozdobami. Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie Klasztor Kartuz, który zachwyci nas architektonicznymi cudami  i zdobniczym kunsztem wnętrza, zwiedzanie zakończymy spacerem dzielnicą Albacin, której plątanina wąskich uliczek ze straganami, hiszpańskiej i arabskiej kultury oraz rozmaitych zapachów, wszystko to łączy się z pozostałościami po muzułmańskich wygnańcach jak Colegiata del San Salvador, czy Puertas de las Pesas, a wszystko wieńczyć będzie zapierający dech w piersiach widok na Alhambrę i góry Sierra Nevada z punktu widokowego Mirador de San Cristobal.
 
- Cordoba – miasto zachwyci nas tuż po przyjeździe mieszanką wielu kultur oraz powstałym na wzniesieniu miasto pałacem Medina Azahara wzniesionym na polecenie pierwszego  kalifa Kordoby, następnie udamy się w głąb miasta by podczas spaceru przez pierwszy tamtejszy most – Most Rzymski dotrzeć do dawnej strażnicy Torre de la Calahorra, w której obecnie znajduje się interaktywne muzeum miasta. Kolejno naszym oczom ukarze się wzniesiony na szańcu przez chrześcijańskich królów spektakularnych  zamek Alcazar de los Reyes Cristianos, na koniec odwiedzimy Synagogę znajdującą się w dzielnicy żydowskiej, jedną z trzech do tej pory zachowanych w całej Hiszpanii.
 
Powrót do hotelu, czas wolny na wypoczynek, posiłek lub wspólne wyjście do Tapas Bar podczas którego będzie możliwość uczestniczenia w pokazie flamenco, nocleg.
 
4 dzień:
Śniadanie, wymeldowanie z hotelu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.