Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

COSTA BLANCA 4 DNI


Costa Blanca to doskonałe miejsce, by podziwiać piękne widoki gór stykających się z morzem, zażyć kąpieli słonecznej lub spróbować swoich sił w nurkowaniu, przecinając płetwami toń Morza Śródziemnego. Magiczny region Hiszpanii, w którym praktycznie cały rok jest słońce, a nadmorskie miejscowości tętnią życiem przez całą dobę. Urzekająca architektura Alicante, nazywanego również rozrywkową stolicą regionu, wraz z licznymi uroczymi kawiarenkami i najlepszymi w okolicy dyskotekami powoduje, że każdy znajduje tu coś dla siebie. A po całym dniu pełnym wrażeń i zwiedzania, nadmorskie miasto daje chwilę wytchnienia spowitą promieniami zachodzącego za horyzontem słońca, przy carajillo lub kieliszku hiszpańskiej sherry. 

Program: 

1 dzień: 
Odprawa na lotnisku i przelot do Alicante. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny na plażowanie, korzystanie z lokalnych atrakcji (w zależności od godzin przylotu) lub wzięcie udziału w jednej z wycieczek fakultatywnych:
 
Murcja –podróż do różnorodnej przyrodniczo i krajobrazowo Murcji, której zwiedzanie rozpoczniemy od potężnej gotyckiej Katedry, wybudowanej w pełnej dbałości o szczegóły, zachwycającej swoją architekturą. Przespacerujemy się również po Traperii, będącej główna ulicą w mieście, na której zobaczymy wiele interesujących budynków. Odwiedzimy także zabytkowe Kasyno, dawniej będące klubem dla elit miejskich, łączącym wszelkie obowiązujące w Hiszpanii style architektoniczne i wnętrzarskie. Zwiedzanie zakończymy w Muzeum Sztuk Pięknych, które mieści się w dawnym budynku klasztoru Trójcy Świętej, a w swoich zbiorach posiada dzieła sztuki zebrane na przestrzeni wieków w Murcji
 
Tabarca – wybierzemy się w rejs statkiem na malowniczą wyspę Tabarca, nazywaną rajem hiszpańskiej linii brzegowej. Miasteczko rybackie zaoferuje nam kąpiel w krystalicznie czystej wodzie Morza Śródziemnego, będziemy mieć również okazję przespacerować się urokliwymi uliczkami miasta, które doprowadzą nas do ryneczku, na którym w jednej z licznych restauracji będziemy mieć możliwość spróbowania tradycyjnej ryby „caldero”

Powrót do hotelu na obiadokolację, czas wolny na odpoczynek lub wspólny wyjazd do Discoteca Oz – największego klubu w Alicante, który proponuje zabawę dla ludzi w każdym wieku i imprezy na dachu, nocleg.
 
 
2 dzień: 
Śniadanie, zwiedzanie słonecznego Alicante rozpoczniemy od Muzeum XX wieku, które niegdyś było więzieniem, a dziś zobaczymy w nim dzieła takich artystów jak Pablo Picasso, czy Salvador Dali. W drodze do renesansowej Katedry de San Nicolas de Bari,  naszym oczom ukaże się piękny budynek w stylu hiszpańskiego baroku będący Ratuszem Alicante. Czas wolny, który proponujemy poświęcić na drobne zakupy oraz posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania tradycyjnych potraw Walencji jak paella valenciana, tortilla de patatas, czy słodkiego nugatu (płatne według indywidualnych zamówień).  Następnie zobaczymy miejsce, w którym odbywają się międzynarodowe wydarzenia kulturowe – Teatro Principial,  by kolejno wspiąć się na wzgórze zwieńczone Zamkiem Santa Barbara, będącego symbolem miasta, z którego rozpościera się wspaniały widok na Alicante. Na koniec przespacerujemy się Bariro de Santa Cruz, dzielnicą pełną kolorowych domów i wąskich uliczek w pełni oddających urok miasta.
 
Ponadto Alicante oferuje szeroki wachlarz atrakcji, które będzie można zrealizować indywidualnie w czasie wolnym:
Muzeum Archeologiczne – pozwala poznać historię Alicante, a także zagłębić się w tajnikach kultury iberyjskiej, zaczynając od prehistorii, przez średniowiecze, na czasach współczesnych kończąc (ok. 3 euro/os) 
Muzeum Taurino – poświęcone tradycji i sztuce walk matadorów z bykami (10 euro/os). Znajduje się ono tuż przy arenie walk byków (Plaza de Torros), gdzie dodatkowo w czasie sezonu walk można uczestniczyć w widowiskowym spektaklu (koszt ok. 20-120 euro/os) 

Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny na wypoczynek lub wzięcie udziału w spektaklu, musicalu, bądź operze wystawianej w Teatrze w Alicante, nocleg.

3 dzień: 
Śniadanie, czas wolny, który można przeznaczyć na wypoczynek, odwiedzenie jednej z najsłynniejszych plaż, która znajduje się koło starego miasta Alicante, a cień dają na niej liczne palmy – Playa del Postiguet, korzystanie z lokalnych atrakcji, wizytę w okolicznych parkach i ogrodach botanicznych lub wzięcie udziału w jednej z poniższych wycieczek fakultatywnych:
Elche – udamy się do urokliwego miasteczka słynącego z Misterium ku czci Matki Bożej, gdzie przespacerujemy się Gajem Palmowym, który jest największym lasem palmowym w Europie i atrakcją wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy także przepiękną Bazylikę Św. Marii, gdzie wejdziemy na szczyt wieży kościelnej i będziemy podziwiać roztaczającą się stamtąd panoramę miasta
Torrevieja - zwiedzimy uzdrowiskową miejscowość, która dzięki bogatym złożom soli słynie z charakterystycznego mikroklimatu. Przejdziemy plażą przy słonej lagunie, aby podziwiać krystalicznie czystą wodę. Wybierzemy się też do muzeum znajdującego się w łodzi podwodnej, które jest pierwszym hiszpańskim muzeum tego typu i przedstawia marynarkę wojenną kraju. Na koniec odwiedzimy Interaktywne Centrum Soli, gdzie poznamy najskrytsze tajemnice dotyczące wydobycia soli oraz przemysłu z nią związanego na przestrzeni wieków 
Walencja – podczas tej wycieczki zwiedzimy miasto Św. Graala, pełnego historycznych dzielnic. W jednej z nich odwiedzimy Patriarchalny Kościół Ciała Chrystusa, który wcześniej był seminarium duchownym, a wnętrza i architektura onieśmielą nas swym renesansowym przepychem. Udamy się również do Muzeum Ceramiki, zachwycającego zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, przepełnionego licznymi kafelkami dodającymi wnętrzom indywidualnego charakteru. Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie Muzeum Nauki, usytuowane w zaskakującym i futurystycznym budynku, pozwoli nam doświadczyć nauki poprzez interaktywne wystawy i dobrą zabawę

Powrót do hotelu, obiadokolacja, wieczorem proponujemy wizytę w jednej lokalnych tawern, pubów, restauracji lub taki miejscu jak Sala Clan Cabernet, gdzie można posłuchać muzyki na żywo, potańczyć, czy zasmakować specjałów kuchni hiszpańskiej oraz lokalnych win, sangrii, carajillo czy hiszpańskiej sherry (płatne indywidualnie wg zamówienia), nocleg.

4 dzień: 
Wymeldowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.