Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

Barcelona 4 dni


Zapraszamy w fascynującą podróż do szalonego świata Gaudiego, Picassa i Salvadora Dali, do miasta, które tętni życiem przez całą dobę, a atmosfera magicznych fontann, czy pasjonującego tańca flamenco oraz smaki wyśmienitej katalońskiej kuchni, Cavy oraz sangrii na długo pozostają w pamięci. Liczne dyskoteki i kluby nocne, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, zapierające dech w piersiach widoki i wspaniała śródziemnomorska przyroda sprawiają, że nikt nie nudzi się w stolicy Katalonii!
Program:

Dzień 1:
Odprawa na lotnisku i przelot do Barcelony - stolicy Katalonii. Transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie, zwiedzanie zachwycającej Barcelony zaczniemy od Wzgórza Montjuic z kompleksem budowli wykorzystywanych podczas Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku, z którego roztacza się przepiękny widok na magiczną Stolicę Katalonii. Następnie udamy się na spacer do Parku Guel imponującego wspaniałą przyrodą, bajeczną architekturą, ciekawymi rzeźbami, oryginalnymi mozaikami oraz najdłuższą ławką świata. Później przejedziemy do Parku de la Ciutadella, w którym zobaczymy przepiękną i romantyczną fontannę Cascada i najważniejsze miejsce w regionie - Parlament Kataloński. Zajrzymy także do Portu Olimpijskiego ze słynną złotą rybą, jednym z symboli Barcelony.
W czasie zwiedzania proponujemy czas wolny, który będzie można indywidualnie przeznaczyć na wizytę w lokalnej tawernie, zakupy pamiątek lub skorzystać z takich atrakcji Barcelony, jak:
- Stadion Camp Nou - to gratka dla fanów FC Barcelona i wszystkich miłośników sportu 
- Muzeum Picassa, gdzie zgromadzono jedną z największych kolekcji z początkowego okresu twórczości artysty 
Powrót do hotelu na obiadokolację, czas wolny. Wieczorem proponujemy wspólny wyjazd do Barcelony na pokaz Magicznych fontann – wspaniałej, bajkowej gry wody, świateł i muzyki na Plaza de Espana, nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie, przejazd do Barcelony, ciąg dalszy poznawania wspaniałej atmosfery miasta i jego najważniejszych miejsc, które zaczniemy od Dzielnicy Gotyckiej. Przejdziemy się malowniczymi wąskimi alejkami między historycznymi budynkami, które otaczają niezwykłą katedrę św. Eulalli z wewnętrznym ogrodem otoczonym krużgankiem, po którym przechadzają się gęsi. Wejdziemy także do Kościoła Sagrada Familia uważanego za dzieło życia Antonia Gaudiego, które zachwyca symboliczną, bogatą architekturą i fantazyjnymi formami.
Następnie zobaczymy Domy Gaudiego - symbole Barcelony, które zachwycają, są genialne, szalone, dziwaczne i falujące. W drodze do pomnika Kolumba przespacerujemy się tętniącym życiem słynnym deptakiem La Rambla, gdzie gromadzą się uliczni artyści i sprzedawcy, wstąpimy także z wizytą na słynny barceloński targ La Boqueria, gdzie zachwyci nas bogactwo różnorodnych owoców oraz najdziwniejszych gatunków ryb. Na koniec zobaczymy także Pałac Guell będący niezwykłym połączeniem tradycyjnej architektury katalońskiej z kunsztownymi zdobieniami.
Podczas zwiedzania proponujemy przerwę na drobne zakupy lub na posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania katalońskich potraw, takich jak słynne tapas, paella czy Crema Catalana.(płatne indywidualnie wg zamówienia). Zachęcamy także do odwiedzenia słynnego barcelońskiego Oceanarium z najróżniejszymi gatunkami fauny i flory wodnej, które ogląda się od spodu idąc długim podwodnym tunelem 
Powrót do hotelu na obiadokolację, czas wolny na indywidualne korzystanie z lokalnych atrakcji lub wspólne wyjście na Wieczór flamenco – kolację regionalną z winem i pokazami tradycyjnego hiszpańskiego tańca w wykonaniu profesjonalistów, nocleg

Dzień 4:
Śniadanie, wymeldowanie z hotelu, czas wolny, który można wykorzystać na plażowanie lub udział w jednej z poniższych Wycieczek fakultatywnych:
- Montserrat – najświętsze miejsce i duchowa stolica Katalonii z fantastycznym krajobrazem masywu górskiego ukształtowanego przez sterczące niczym zęby piły formacje skalne. Zapraszamy do poznania niezwykłej opowieści związanej z figurką Czarnej Madonny - spełniającej ludzkie marzenia. W czasie wycieczki poznamy całą historię tego miejsca oraz spróbujemy różnych gatunków serów, miodu oraz tradycyjnej benedyktyńskiej nalewki. 
- Tossa de Mar - morska wycieczka statkiem typu katamaran, podczas której będziemy podziwiać pas dzikiego skalistego wybrzeża Costa Brava oraz miasto słynące z jednej z najpiękniejszych w Hiszpanii, średniowiecznej starówki Vila Vella. Zwiedzimy twierdzę, która nigdy nie została zdobyta przez piratów, miejsce gdzie kręcono film „Pandora i Latający Holender” i urokliwą plaże zakochanych. W drodze powrotnej wstąpimy do bodegi hiszpańskiej, gdzie spróbujemy wędlin katalońskich, regionalnych win prosto z beczki oraz wyśmienitych słodyczy hiszpańskich. 
-Figueres - Girona - Na początek odwiedzimy miasto Figueras, gdzie znajduje się Teatr-Muzeum Salvadora Dali. Podziwiać będziemy absurdalne wnętrza surrealistycznego, malinowego budynku, wypełnione ogromną kolekcją dzieł jednego z najznamienitszych malarzy i ekscentryków wszech czasów. Zajrzymy także do skarbca, gdzie znajdziemy niesamowitą rewię kunsztownej biżuterii. W drodze powrotnej zatrzymamy się w magicznej Gironie, gdzie zachwycać będziemy się jej cudowną dzielnicę gotycką, uroczymi kamieniczkami, labiryntem uliczek i placów. Podczas zwiedzania będziemy mieć możliwość skosztowania typowych girońskich nalewek oraz przepysznych hiszpańskich słodyczy. 
- Szampany Katalonii - niezapomniana wyprawa do najstarszej wytwórni szampana w Katalonii. Zwiedzimy plantację winogron, zajrzymy do piwnic, gdzie przechowywane jest wino, podejrzymy proces produkcji tradycyjnej katalońskiej Cavy, pojedziemy pociągiem przez jaskinie podziemnych korytarzy, by wreszcie skosztować wyśmienitego trunku. 
Transfer na lotnisko, przelot do Polski.