Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

AMSTERDAM 5 DNI


Zapraszamy do Amsterdamu - miasta zachęcającego do pieszych wędrówek wśród urokliwych kanałów, stanowiące intrygujące połączenie prowincjonalnego uroku z charakterem międzynarodowej metropolii. Holendrzy słyną z zamiłowania do sztuki, dlatego w miejskich, kolorowych i wystylizowanych kamieniczkach znajdziemy mnóstwo galerii, kameralnych teatrów, wystaw malarskich oraz lokali muzycznych, w których można skosztować słynnej jałowcówki lub zimnego piwa.
 Program:
Dzień 1:
Odprawa na lotnisku i przelot do Eindhoven. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na odkrywanie atrakcji okolicy lub wyjazd do Keukenhof – największego w Europie ogrodu tulipanów i najpopularniejszej wiosennej atrakcji Holandii. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.
 
Dzień 2:
Śniadanie, zwiedzanie miasta malowniczych kanałów rozpoczniemy od Jordaan – niezwykle urokliwej dzielnicy małych kamienic, będącej niegdyś najbiedniejszą dzielnicą miasta, a dziś niejako jego wizytówką. Następnie obejrzymy Westerkerk - piękny duży kościół z najwyższą
wieżą w mieście i udamy się do Koninklijk Paleis Amsterdam, czyli Pałacu Królewskiego, który wybudowany jako ratusz miał w XVII wieku zapewnić, by Amsterdam stał się Rzymem Północy. Po zwiedzaniu Pałacu, zrobimy sobie przerwę na zakupy, wypoczynek lub posiłek w głównej dzielnicy handlowej Amsterdamu – Kalverstraat. Na koniec zajrzymy do Dzielnicy Czerwonych Latarni - najczęściej odwiedzanego miejsca w stolicy Holandii.
 
W czasie wolnym zachęcamy do wizyty w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds - to filia słynnego muzeum londyńskiego, gdzie możemy znaleźć prezydentów Stanów Zjednoczonych, wielkie postaci świata sztuki i nauki, a także figury najpopularniejszych gwiazdorów muzyki popularnej lub w Muzeum Van Gogha - ponad 200 obrazów, 500 rysunków i 850 listów pisanych przez artystę. To największe na świecie muzeum prezentujące prace tego artysty. 

Po zwiedzaniu czas wolny na odpoczynek lub wizytę w okolicach placu Leidseplein,  przepełnionych kawiarniami, kinami i teatrami, gdzie można spotkać ulicznych grajków zjadaczy ognia, żonglerów i komików wprost, lub zajrzeć do świetnych pubów z tarasami
widokowymi, powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień 3:
Śniadanie, kolejny dzień poznawania Amsterdamu rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Domu Rembrandta, przechowującego jego obrazy, zawiera dużą kolekcję jego rysunków. Wnętrza, w których Rembrandt mieszkał i pracował, zostały odtworzone między innymi na podstawie niektórych obrazów malarza lub jego uczniów. Następnie przejdziemy przez Bloemenmarkt - ostatni w Amsterdamie bazar na wodzie, raj dla wszystkich pasjonatów kwiatów. Zobaczymy także Magere Brug, który jest uważany za jeden z najpiękniejszych mostów w mieście. Następnie proponujemy czas wolny na posiłek, podczas którego będziemy mieli możliwość skosztowania typowych holenderskich potraw, takich jak Draadjesvlees, Garnalen, czy Hete bliksem. Kolejnym punktem programu będzie Heineken Muzeum - świetna okazja do poznania procesu warzenia piwa oraz jego posmakowania. Na koniec zajrzymy do Szlifierni diamentów - miejsca, dającego możliwość dotknięcia, przymierzenia i kupienia gotowych już klejnotów i biżuterii.
 
Czas wolny na odpoczynek lub rejs po kanałach Amsterdamu będący doskonałą okazją do poznania miasta od zupełnie innej strony powrót do hotelu, nocleg.
 
4 Dzień:
Proponujemy jako dzień wolny, który można przeznaczyć na korzystanie z lokalnych atrakcji, zakupy pamiątek albo wzięcie udziału w wycieczce fakultatywnej:
 
- Artis ZOO - nieduże, przyjemne do spacerowania ZOO, którego zwiedzanie można połączyć z wizytą w Planetarium, które jest wliczone w cenę biletu do zoo, najstarszym Ogrodzie Botanicznym na świecie lub Muzeum Geologicznym 
 
- Lochy Amsterdamu – miejsce, gdzie poprzez interaktywną zabawę i występy aktorów poznamy 500 lat strasznej historii Amsterdamu przedstawionej w sposób humorystyczny: zobaczymy jak torturowano więźniów czy operowano w XVIII wieku, przeżyjemy spotkanie z duchem, staniemy przed sądem Inkwizycji i zgubimy się w labiryncie
 
- Ripley’s Believe It or Not! Amsterdam - Największe dziwactwa, szokujące rekordy, zaskakujące lokalne zwyczaje, zwariowane wynalazki. Całe cztery piętra muzeum zapełniają modele ciekawostek i dziwactw odkrytych na całym świecie, także w Holandii, w tym replika największej anakondy na świecie, wytatuowane głowy przedstawicieli egzotycznych plemion, figury najwyższego człowieka w historii, kobiety-kot, człowieka-węża, kosmity, dinozaura, a także fantastyczne wizualizacje Amsterdamu bez kanałów. Na miejscu można także wybrać się na emocjonującą projekcję w kinie 5D lub zrobić sobie zdjęcie przy siedmiometrowym modelu Transformersa lub zielonej postaci Hulka.
 
- Zaanse Schans – skansen, gdzie zobaczymy wiejską wytwórnię serów, staroholenderskie sklepiki, muzeum sabotów (holenderskich drewniaków) z pokazami produkcji, domki na wodzie oraz tradycyjne wiatraki holenderskie 
 
Wieczorem proponujemy odwiedzić lokalne, puby i restauracje w których będziemy mieli niepowtarzalną możliwość smakowania specjałów kuchni holenderskiej oraz lokalnych alkoholi: Genever (jałowiec), gin Jenever, advocaat, piwo Amstel czy Haineken (płatne indywidualnie wg zamówienia).
 
Dzień 5:
Śniadanie, wymeldowanie z hotelu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.